top of page

Bruksisms un nakts kapes

Zobārstniecībā eksistē dažāda veida zobu kapes:

nakts kapes;

sporta kapes;

zobu regulēšanas kapes u.c., tās lieto ārstnieciskos vai diagnostikas nolūkos.


ŠOREIZ PAR NAKTS KAPĒM


Pētijumi rāda, ka pasaulē vidēji 15% iedzīvotāju cieš no bruksisma. Bruksisms ir zobu griešana miegā, ko rada košļāšanas muskuļu spazmas. Bruksisma cēloņi var būt gan psiholoģiski faktori (stress, iekšējs saspringums, liela mācību un darba slodze), gan stomatoloģiski ‒ nepareizs košļāšanas slodzes sadalījums (sakodiena defekti, zobu sablīvējums, problēmas ar protēzēm un ortodontiskajām konstrukcijām, paaugstinātas plombas).


Bruksisms var radīt vairākas nevēlamas sekas: žokļu muskuļu tonusu, zobu nodilšanu un emaljas bojājumu.


Vispraktiskākā un mazāk invazīvā metode, kā samazināt bruksisma iedarbību uz zobiem, ir cietās nakts kapes lietošana. Kape ir veidota no plastmasas, kas ir daudz mīkstāka par zobiem un tā nodilst pirmā, nebojājot zobus. Tā tiek izgatavota precīzi, atbilstoši pacienta individuālajam sakodienam.


Cik ilgi iesaka nēsāt nakts kapi?


Visu atlikušo mūžu! Jo cilvēks, kas ir sācis griezt zobus, nekad nepārtrauc to darīt.


Pie mums “Veselības salons Z”kapju izgatavošanai tiek izmantots 3shape intraorāls skeneris. Mūsdienīga un inovatīva tehnoloģija, kas ne tikai palīdz atvieglot mutes dobuma diagnostiku un padarīt procedūru maksimāli precīzu un ātru, bet arī ievērojami samazina pacienta diskomfortu.

Mēs augsti novērtējam savu pacientu laiku un labsajūtu, tāpēc izmantojam mūsdienīgas ārstēšanas tehnoloģijas un metodes.bottom of page